TIT 8

10. teden (25. - 29. 5. 2020)

Skupine 8.a-1, 8.b-1 in 8.c-1 (poučuje g. Jože Drab):

glej nalogo 9. tedna!

Skupine 8.a-2, 8.b-2 in 8.c-2 (poučuje Sara Arko):

9. teden (18. - 22. 5. 2020)

Skupine 8.a-1, 8.b-1 in 8.c-1 (poučuje g. Jože Drab): Skupine 8.a-2, 8.b-2 in 8.c-2 (poučuje Sara Arko):

KOVINSKI IZDELEK

Do konca leta nam manjka še en kovinski izdelek. Ker doma nimate vsi ustreznega orodja in materialov, ne bomo delali svečnika, ki smo ga sicer v šoli že začeli.

Učenci boste namesto tega naredili kulinarični pripomoček iz zavržene pločevinke. Oglej si video:

Do konca meseca maja izdelaj vsaj 3 različne modelčke (npr: kost, srček, kvadrat ali karo, krog, ...) in mi pošlji fotografijo ali filmček. Po želji lahko spečeš tudi takšne piškote.

Izdelek ne bo za polno oceno, lahko pa vpliva na vašo končno oceno, če boste med oceno.

IZOMETRIČNA PROJEKCIJA

8. a (20. 5.) - nariši, slikaj in pošlji predmet v izometrični projekciji. Rok za oddajo je 20. 5.

8. b (21. 5.) - odpade

8. c (22. 5.) - nariši, slikaj in pošlji predmet v izometrični projekciji. Rok za oddajo je 22. 5.

TD GONILA

Rešitve delovnih listov.

Preglej si rešitve, da vidiš, kako ti je šlo. Tehniški dan ter vse dosedanje in prihodnje zadolžitve se upoštevajo pri zaključevanju ocene.

_________________________________________________________________________

8. teden (11. - 15. 5. 2020)

Skupine 8.a-2, 8.b-2 in 8.c-2 (poučuje ga. Sara Arko): IZOMETRIČNA PROJEKCIJA

8. a (12. 5.) - odpade

8. b (13. 5.) - nariši, slikaj in pošlji predmet v izometrični projekciji. Rok za oddajo je 13. 5.

8.c (14. 5.) - preberi in po želji prepiši v zvezek Uvod v izometrično projekcijo. Na zadnji prosojnici so zapisane mere treh teles. Nariši vsaj dve telesi ter mi ju pošlji. Rok za oddajo je 14. 5.

Vsi učenci, ki v šoli zaradi izostanka niste naredili svečnika, naredite 3 modelčke, poljubne oblike, poglej video:

Modelčke mi slikaj in pošlji do petka, 29. 5. 2020. Modelčki bodo ocenjeni.

7. teden (4. - 8. 5. 2020)

8.a - (sreda): delate zadolžitev 6. tedna

8.b - (četrtek): nimate naloge, saj je v četrtek tehnični dan.

8.c - (petek): Napišite v zvezke nekaj* o naslednjih devetih kovinskih zlitinah: bron, medenina, cin, amalgam, belo zlato, rdeče zlato, alpaka, legirano jeklo in cekas. Fotografijajte svoje delo in pošljite svojemu učitelju TIT.

* - sestava, lastnosti, uporaba-izdelki

Do petka, 8. 5. 2020, imate vsi zamudniki, še možnost oddati vse manjkajoče zadolžitve.

Vaše sprotno delo, bo del zaključne ocene pri predmetu Tehnika in tehnologija.

6. teden (20. 4. - 24. 4.): DIZELSKI MOTOR

Preberi si elektronske prosojnice ter si uredi zapiske.

Za zaključek poglavja o toplotnih strojih, reši kviz, da preveriš svoje znanje.

8. a razred, delate zadolžitev 5. tedna!

_______________________________________________________________________

5. teden (14. 4. - 17. 4.): DVOTAKTNI BENCINSKI MOTOR

Odpri dokument.

8. a: Rok za oddajo je 22. 4. (zaradi tehniškega dneva, imate en teden zamika).

8. b: Rok za oddajo je 16. 4.

8. c: Rok za oddajo je 17. 4.

4. teden (6. 4. - 10. 4.): ŠTIRITAKTNI BENCINSKI MOTOR

Pozorno preberi elekronske prosojnice (po želji si naredi izpiske).

Za boljše razumevanje si oglej tudi dva videa:

Natisni si delovni list, prilepi ga v zvezek in ga izpolni, da ponoviš novo snov.

Obenem se lahko tudi sam-a oceniš, da vidiš koliko si razumel-a razlago Ottovega motorja.

Izpolnjen in preverjen učni list, pošlji svojemu učitelju na dan, ko imate na urniku TIT.

_______________________________________________________________________________

3. teden (30. 3. - 3. 4.) : AVTOMOBILSKI MOTOR

Rešitve učnega lista (2. teden).

Poglej v servisno knjižico ali prometno dovoljenje vašega avtomobila in izpolni tehnične podatke v spodnji tabeli. Lahko ti pomagajo starši. Če imate več avtov, izberite le enega.

Tabela s podatki. Namesto tipa napišite model!

Izpolnjeno tabelo pošlji svojemu učitelju na dan, ko imate na urniku TIT. Če bo kaj narobe ali pomanjkljivo, bo učitelj odgovoril. Če ne dobiš odgovora, je tvoja naloga opravljena.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. in 2. teden (16. do 27. 3.): TOPLOTNI STROJI (2 uri)

Navodila:

1. teden: Oglej si  Predstavitev z elektronskimi prosojnicami (power point - v prilogi).

PREPIŠI V ZVEZEK!

2. teden: V zvezek zapiši odgovore na vprašanja 1 do 14, ki jih najdeš pod zavihkom "Vprašanja za utrjevanje".

Skenirane zapiske zvezka s teorijo in odgovori na vprašanja pošljite svojemu učitelju TIT po elektronski pošti, najkasneje do:

• 25.3. - 8.a
  • 26.3. - 8.b