2. mobilnost na Portugalskem (11. marec–15. marec 2019)

Z ekipo LOL smo obiskali portugalsko šolo v Bragi. Tam smo se srečali tudi s člani drugih držav članic v projektu. Naši učenci Luka Predalič, Nejc Srebot, Mina Kadič, Anja Kozlevčar, Lara Matos in Maša Šircelj so prebivali pri družinah in tako spoznali vsakdan svojih portugalskih vrstnikov doma in v šoli. Na gostovanju smo se predstavili s posterjem, ki smo ga predhodno izdelali na naših srečanjih doma, ter z 10 fotografijami na temo (ne)varnosti na spletu. Učenci so več kot odlično opravili svojo nalogo in se še posebno izkazali v znanju angleščine in nastopanja. Ob fotografijah so sestavili zgodbo, ki je opozarjala na pasti spleta. S svojimi vrstniki so zapisali 10 vprašanj, ki so vezani na temo projekta. V sredo smo obiskali Porto in začutili utrip portugalskega mesta, ulične glasbe in seveda ni šlo brez ogleda vinske kleti, ki ima dolgo tradicijo.

Ob zaključku srečanja pa smo načrtovali aktivnosti za 3. mobilnost, ki bo potekala v Sloveniji, in sicer od 27. 5. 2019 do 31. 5. 2019.

1. mobilnost: Češka (22. oktober–26. oktober 2018)

Na prvi mobilnosti na Češkem so države članice projekta predstavile svojo deželo in šolo. Našo šolo so uspešno zastopali devetošolci: Žiga Melihen, Maša Mrak, Živa Jančar Bauman, Nejc Srebot in Špela Huško, v spremstvu ravnateljice Mojce Pajnič Kirn in učiteljic Jerneje Osredkar in Renate More.

Že v fazi priprav doma so članice izdelale svoje predloge za logo projekta. Vsaka je pripravila tri, nato je bil med vsemi izbran najboljši, ki bo projekt predstavljal obe leti. Učenci in učitelji vseh držav so izbrali logo, ki ga je prispevala naša država.

Učenci so v tem tednu bivali pri čeških družinah in spoznavali med drugim njihov način življenja, kulturo in šolo. Obiskali smo tudi češko prestolnico Prago in spoznavali bližnjo okolico šole češke gostiteljice OŠ Hutnik. V delavnicah na šoli so učenci obravnavali nasilje na spletu. Naši učenci so na Češkem pisali tudi dnevnik, v katerega so beležili utrinke iz obiska na Češkem. Svoje izkušnje in spoznanja so delili na srečanju vseh sodelujočih učencev naše šole v projektu L.O.L.

Na prvi mobilnosti smo tudi načrtovali naše aktivnosti za drugo mobilnost, ki bo v marcu 2019 na Portugalskem.

Renata More, koordinator projekta

Mobilnost na Češkem (22. 10.–26. 10. 2018)

Učenci bodo predstavili našo državo in našo šolo.

Predstavitev Slovenije

Prejšnja stran: O projektu